Завдяки своїй вишуканості та аристократичності, хутро норки з давніх давен користується надзвичайною популярністю. Не випадково вирощування норки лідирує в хутровій галузі, при цьому головними виробниками цього хутра є такі країни як США, Канада, Росія, а також Скандинавія , Фінляндія, Голандія, Прибалтика та Китай. Останнім часом пожвавився розвиток звірогосподарств, що вирощують норку і на території України.

 

Родоначальником норки, яку вирощують у всьому світі став Північноамериканський вид . Але це хутро  в різних куточках світу набуває різних властивостей в залежності від місця розведення тварин та їх раціону.

 

 

Так, наприклад, хутро російської норки відрізняється високим остьовим ворсом та густим підшерстком, пухнастістю, що в цілому робить вироби виготовлені з нього, надзвичайно теплими, але дещо важкими.

 

В свою чергу, хутро північноамериканського виду норки, яке виставляється на знаменитих пушних аукціонах в США та Канаді, відзначається коротким тонким ворсом та густою і високою підпушшю, котра майже дорівнює довжині остьового волосу, що надає шкірці відчуття бархатистості.

 

Найбільшого розповсюдження в усьому світі отримала Скандинавська норка з густою підпушшю та рівним остьовим волосом середньої висоти, при цьому ость може бути більш високою, що характерно для фінського хутра (SAGA FURS), або більш короткою, властивою датському хутру (KOPENHAGEN FURS).

 

 

Варто відзначити, що найбільш цінним є зимове норкове хутро, яке відростає з вересня по листопад. Та, попри це, норкові вироби традиційно відшиваються як із зимового, так і з літнього хутра. В останньому випадку вони будуть світлішими та легшими  по вазі, але не такими теплими.

 

Норкове хутро поряд зі своєю природною красою, напрочуд практичне, володіє високою зносостійкістю та знаходиться по шкалі носкості поряд з таким хутром як соболине. Не випадково виріб, виготовлений з хутра норки при належному зберіганні та експлуатації може прослужити до 20 років.

 

Варто відмітити, що мода на норкові вироби існує віддавна. Окрім загальних тенденцій змін у силуетах та формах одягу на неї також неабияк впливали зміни в технології вичинки, фарбування, методів розкрою.

 

Сьогодні існує величезна різноманітність декоративної обробки цього цінного хутра. Норкові шкурки фарбують в різні кольори, вищипують, стрижуть, обробляють лазером, з нанесенням на хутро різних візерунків, перфорації або “мережева” , а також відбілюють (відтінок “золотої” норки), комбінують з іншими матеріалами або використовують змішану технологію (щипка плюс стрижка).

 

Завдяки безперервним дослідженням в галузі розвитку технології обробки хутра, з кожним разом з'являються все нові і нові, незвичайні, хутрові фактури. Разом з цим норкове хутро як таке, вже давно стало фаворитом всесвітньо відомих дизайнерів та не покидає найславетніші подіуми світу протягом 100 років.

Додати коментар


Захисний код
Оновити